Zimowa alternatywa dla kolarza

spinning_rowerowyNie wszyscy kolarze lubują się w jeździe zimowej, która wymaga odpowiedniego przygotowania, doświadczenia oraz ogólnie, jest stosunkowo męcząca i ciężka. Co więc zrobić, gdy i my do tego grona należymy, a mimo to chcielibyśmy uprawiać w zimę jakiś sport? Propozycji alternatywnych jest dziś naprawdę sporo, toteż naprawdę nie będzie z tym jakiegokolwiek problemu.

Spinning

I tak oto, jedną z owych alternatyw jest Spinning, który wywodzi się z treningów niejakiego Jonathana Goldberga, patentującego na początku lat osiemdziesiątych specjalistyczny rower treningowy i autorski program, jaki łączył w sobie zajęcia grupowe, wielką rolę motywacji oraz odpowiednio dobraną muzykę. Jasne, wpierw pomagało to w przygotowaniu wyżej wymienionego do bezpostojowego rajdu po Stanach Zjednoczonych „The 3100 mile Race Across America”, ale wraz z upływem czasu, program ten ewoluował do poziomu najpopularniejszego programu fitness, który jest nauczany przez 100 000 uprawnionych instruktorów w 80 krajach całego świata.

Jeśli chodzi natomiast o charakter Spinningu, może być on ukierunkowany na powiększenie masy mięśniowej lub na polepszenie wydolności organizmu i mało tego, każdy zeń dzieli się zawsze na rozgrzewkę, ćwiczenie właściwe oraz rozciąganie, a także wymaga regularności i picia co najmniej pół litra wody w trakcie treningu.

 

Sporty zimowe

To jednak nie koniec, ponieważ gro kolarzy uprawia też sporty zimowe, na czele których stoi i narciarstwo, i łyżwiarstwo. I tak oto, jeśli chodzi o to pierwsze, zapewnia ono trening dla całego ciała, wzmocnienie dla wszystkich grup mięśni, poprawienie kondycji i koordynacji ruchowej, usprawnienie krążenia i wiele innych, a co więcej, podobnie zresztą jak w przypadku łyżew, spala ono tkankę tłuszczową i doskonale reguluje zależność pomiędzy złym i dobrym cholesterolem.
Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>