Wymiary rowerów – jaki wymiar dla mnie?

wymiary rower2Jeśli wymiary roweru nie zostaną dopasowane do rozmiaru rowerzysty, nie ma mowy o wygodzie jego prowadzenia i to niezależnie od tego, czy chodzi tu o ostre koło, zwykłego górala czy szosówkę. Zanim więc dokonamy jakiegokolwiek zakupu, rozpatrzmy i ten parametr, tym bardziej że w dobie sprzedaży internetowej amatorzy nieraz go zaniedbują, narzekając jednocześnie na późniejszy brak wspomnianej wygody.

 

Jak sprawdzić rozmiar ramy?

Jak zatem sprawdzić rozmiar bicykla? Najłatwiej po prostu nań wsiąść i ustawić pedał w najniższym położeniu, pamiętając o delikatnym ugięciu nogi na tymże. To jednak nie koniec, ponieważ podczas wykonywania tej czynności należy też zwrócić uwagę na pozycję siodełka, które powinno się dać wyregulować i w jedną, i w drugą stronę, bo jeśli sztyc został wysunięty do maksimum, automatycznie straci stabilności, a to może w konsekwencji uszkodzić ramę.

Gdy już zaś powyższy test przeprowadzimy, czas na kolejny, jakim jest stanięcie nad rurą ramy i wzniesienie przedniego koła, które powinno znaleźć się na wysokości przynajmniej ośmiu do dziesięciu centymetrów, zanim owa rama spotka się z naszym kroczem.

Ostatnim krokiem jest wreszcie przejażdżka, która nie powinna wzbudzać w nas uczucia wyciągnięcia, daleko wysuniętych rąk tudzież zbyt dużego skulenia. Co tutaj ciekawe, niejednokrotnie bywa tak, iż jakiś sklep ostrokołowy przekonuje, że wszystko w takowych sytuacjach jest w porządku i nie musimy się tym przejmować, ale jeśli tylko z opinią tego pokroju się zetkniemy- powinno to stanowić dla nas sygnał o współpracy z niewłaściwymi ludźmi. Lepiej bowiem wybrać się do sprzedawcy, który poświęci nam maksymalną uwagę i pomoże dobrać najlepszą propozycję ze swoich ofert aniżeli do kogoś, kto chce na siłę wepchnąć nam model niepasujący rozmiarowo.

 

Sprawdzanie rozmiarów w Internecie

Pozostaje jeszcze jedna kwestia, o której wspomnieliśmy już wyżej, a którą jest fakt, iż niejeden ostre koło sklep warszawa funkcjonuje za pośrednictwem sieci internetowej. Jak bowiem sprawdzić rozmiar roweru bez możliwości przeprowadzenia tych trzech testów? Owszem, można korzystać ze wzorów wyliczających wielkość ramy czy też z tabel rozmiarowych, za które odpowiadają sami producenci, ale tak naprawdę to najlepiej jest szukać takiego sklepu, który daje możliwość zwrotu produktu przez pierwszych kilka dni od momentu jego zakupienia. Wtedy to bowiem, nawet jeśli owe obliczenia pójdą nie tak, zawsze będziemy mogli dokonać korekty.
Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>