Piłki do ćwiczeń z perspektywy rowerzystów

Pilates to specjalne ćwiczenia oraz przyrządy do nich, których historia sięga 20 lat ubiegłego wieku. Pomysłodawcą tych ćwiczeń jest Niemiec z pochodzenia o takim samym nazwisku jak nazwa ćwiczeń. Ćwiczenia pilates bardzo szybko stały się hitem i wiele osób chciało i chce korzystać z tej formy aktywności. Z początku ćwiczenia te powstały z myślą o wszystkich kontuzjowanych sportowcach oraz tancerzach. Miały one ułatwić im powrót do pełnej sprawności fizycznej i kontynuowania swojej kariery. Dzisiaj ćwiczenia te polecane są jednak dosłownie dla każdego i co ciekawe są to jedne z niewielu zestawów ćwiczeń, dla których praktycznie nie ma ograniczeń wieku.

Pilates stawia bowiem na jakość, a nie na ilość. Ćwiczenia są przygotowane w taki sposób, aby nie obciążały zbytnio stawów oraz kręgosłupa przez co nawet starsi ludzie mogą spróbować takiej aktywności fizycznej. Ćwiczenia pilates są także bardzo dobre dla rowerzystów, gdyż rozciągają nasze mięśnie, nadają większej elastyczności kościom oraz poprawiają krążenie, a więc tym samym jazda na rowerze może być później dużo bardziej efektywna. Pośród zestawu tych ćwiczeń dla rowerzystów szczególnie ciekawe są te wykonywane na specjalnej piłce. Szereg ćwiczeń rozciągających wykonywanych na dużej piłce to doskonała rozgrzewka przed każdym wyjazdem na rower. Ćwiczenia pozwolą także zrelaksować się naszym mięśniom kiedy wrócimy z długiej rowerowej wycieczki. Ogromną zaletą ćwiczeń pilates jest nie tylko ich lekkość i łatwość wykonywania, ale także niski koszt zakupu sprzętu. Do tych najważniejszych ćwiczeń wystarczy nam bowiem jedynie najtańsza mata oraz specjalna piłka do pilates, która jednak wcale nie kosztuje wielkiego majątku. Pilates można swobodnie wykonywać także we własnym domu i do większości ćwiczeń nie potrzeba pomocy profesjonalnego trenera. W internecie znajdziemy wiele książek z zestawami ćwiczeń pilates w zależności od naszych potrzeb, a więc zawsze możemy wybrać coś ciekawego dla siebie. Na pewno te ćwiczenia idealną nadadzą się dla każdego rowerzysty, ale jeśli już zainwestujesz w sprzęt do tego to zawsze możesz do ćwiczeń zaangażować swoją rodzinę. To ćwiczenia doskonałe dla każdego, niezależnie od wieku.
Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>