Odzyskiwanie skradzionego roweru

bezpieczny-rowerNiestety żyjemy w kraju pełnym złodziei, gdzie na każdym kroku powinniśmy obserwować co dzieje się dookoła nas. To przykre, ale wielu miłośników rowerowego szaleństwa dotknął bardzo nieprzyjemny problem jakim jest kradzież ukochanego roweru. Czasem nawet najlepsze zabezpieczenia nie wystarczą i jeśli złodziej ma dużo czasu to może zainteresować się naszym rowerem. Jeśli już dojdzie do kradzieży naszego roweru to wcale nie musimy się poddawać i zapomnieć na zawsze o swoim dwukołowcu. Wystarczy wziąć sprawy w swoje ręce, a na pewno zwiększysz prawdopodobieństwo odnalezienia się skradzionego roweru.

Po pierwsze bardzo ważne jest to, aby nie wyrzucać dowodów zakupu swojego roweru. Będą one bardzo przydatne w momencie składania informacji o kradzieży na policji oraz w trakcie odzyskiwania odnalezionego roweru. Koniecznie należy także spisać numer ramy. Do tego warto jest w mało widocznym miejscu oznaczyć swój rower, na przykład poprzez charakterystyczne zarysowanie. Będzie to kolejny element dzięki któremu udowodnimy, że ten rower naprawdę jest nasz.

Kiedy dojdzie już do kradzieży oczywiście od razu należy zgłosić ten fakt na policję. Działania naszych organów śledczych są marne, ale w przypadku, gdy uda nam się odnaleźć rower to takie zgłoszenie przyspieszy procedurę odzyskania. O kradzieży warto poinformować jak największą ilość swoich znajomych. Można to zrobić na przykład poprzez popularne serwisy społecznościowe. Tam o kradzieży dowiedzieć się mogą także inne osoby z naszego miasta i na pewno część z nich będzie baczniej przyglądała się rowerom spotykanym na ulicy. Warto także wkleić informację o kradzieży wraz ze zdjęciami roweru na lokalne fora poświęcone rowerowej tematyce. Jeśli stać nas na to, to możemy pokusić się także o rozwieszenie małych plakatów w newralgicznych punktach miasta z informacją o poszukiwaniu skradzionego roweru. Aby zachęcić do poszukiwań można zaoferować drobną nagrodę dla znalazcy.

Od tej chwili nie pozostaje nam już nic innego jak czekanie. Jeśli mamy trochę czasu to możemy przejść się po lokalnych targowiskach i giełdach w poszukiwaniu swojego roweru. Złodziej może bowiem chcieć szybko pozbyć się swojego łupu. Przy tym wszystkim nie wolno tracić wiary. Znane są bowiem przypadki, gdzie rowery odnajdują się nawet po kilku latach od kradzieży. Jak widać więc zawsze jest cień szansy, że nasz ukochany rower się odnajdzie.
Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>