Kupujemy rower dla dziecka

dziecko_na_rowerkuOstatnio mogliście się dowiedzieć, o czym należy pamiętać podczas kupowania roweru dla siebie. Dzisiaj wyjaśnię pokrótce, na co trzeba zwracać uwagę, kupując rower dziecięcy lub młodzieżowy. Zakup roweru dla dziecka jest bowiem jeszcze poważniejszą decyzją niż wybieranie jednośladu dla siebie – wszak w grę wchodzi bezpieczeństwo małego rowerzysty.

 

Rodzice, którzy planują zakup roweru dziecięcego, nierzadko popełniają dość powszechny błąd – mają zamiar kupić większy jednoślad, do którego ich dziecko dopiero „dorośnie” i który wystarczy na dłużej. To bardzo poważny błąd, ponieważ jazda na zbyt dużym rowerze może być dla dziecka nie tylko po prostu niewygodna (a dzięki temu sprawić, że malec zrazi się do tego sportu), ale też niebezpieczna. Za duży rower trudniej dziecku prowadzić, więc ryzyko upadku i nieszczęścia jest znacznie większe niż podczas jazdy na dopasowanym rowerze.

 

Innym nierzadkim błędem jest chęć maksymalnego zaoszczędzenia – co wynika z założenia, że dziecko bardzo szybko wyrośnie z roweru w odpowiednim rozmiarze. Zamiast odwiedzić dobry sklep rowerowy warszawa albo chociaż sprawdzony komis czy outlet, rodzice kupują jak najtańszy rowerek, na przykład w supermarkecie, i mają nadzieję, że do czasu, gdy dziecko z niego wyrośnie, nie stanie się nic złego… A chyba nie trzeba wyjaśniać, czyją matką jest nadzieja?

 

Podsumowując – zakup roweru dla dziecka to jeszcze poważniejsza decyzja niż wybór roweru dla siebie. Rower dla dziecka musi być bowiem:

-        bezpieczny (a to gwarantuje wysoka jakość i dobra marka; absolutnie odpadają więc wszelkie produkty roweropodobne z supermarketu!);

-        dopasowany i wygodny (nie „na wyrost”! rower dziecięcy powinien być kupowany z dzieckiem, które musi wsiąść na niego, „przymierzyć” i wykonać próbną jazdę);

-        wybrany przez przyszłego właściciela (dziecku – a nie tylko rodzicom – musi podobać się jego nowy rowerek, bo tylko to gwarantuje, że będzie chciało na nim jeździć; jeśli więc rodzicom nie podoba się różowy rower z Hello Kitty czy Barbie, a mała rowerzystka marzy właśnie o nim, to rodzice – chcąc, nie chcąc – powinni wziąć pod uwagę jej zdanie).
Tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>