Kupno roweru – o czym należy pamiętać?

wiosna_na_rowerzeZakup roweru to bardzo poważna decyzja, która powinna być gruntownie przemyślana. Odpowiednio dobrany rower to bowiem nie tylko gwarancja satysfakcji z udanej inwestycji (rowery, jak wiadomo, nie należą do najtańszych produktów), ale przede wszystkim pewność częstego korzystania z nowego nabytku.

Zanim odwiedzisz najbliższy sklep rowerowy warszawa, powinieneś więc odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, które pomogą ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru:

  • Do czego będzie służył Ci rower? Czy planujesz jeździć po mieście, czy raczej w bardziej wymagającym terenie? Jak często masz zamiar korzystać z roweru (na co dzień, w weekendy, a może planujesz długie rowerowe wyprawy?) i jak długo będziesz jeździł?

Odpowiedzi na te pytania pomogą ci wybrać rodzaj roweru i dzięki nim dowiesz się, czy najlepszy dla ciebie będzie rower miejski, czy może górski, trekkingowy lub innego typu.

  • Ile pieniędzy zamierzasz przeznaczyć na zakup roweru? A co za tym idzie: gdzie planujesz kupić rower? Jeśli nie masz żadnych ograniczeń, nie masz też większych dylematów, ale jeśli możesz wydać określoną kwotę i chcesz kupić za nią jak najlepszy rower, będziesz musiał się zastanowić czy lepszy będzie dla ciebie nowy rower oferowany przez sklep rowerowy, czy może rower używany z komisu.
  •   Jaki rozmiar roweru będzie dla ciebie najlepszy? To ważne tak samo jak rodzaj roweru – od wielkości ramy i kół oraz dopasowania rozmiaru roweru do rowerzysty zależy bowiem komfort i bezpieczeństwo jazdy.

 

Kiedy już odpowiesz sobie na te pytania i będziesz wiedział „mniej więcej”, jaki rower cię interesuje, przejrzyj ofertę sklepów i komisów rowerowych, porównaj ceny, w razie wątpliwości udaj się do profesjonalnego stacjonarnego sklepu rowerowego i porozmawiaj z serwisantem, a następnie… dokonaj zakupu i ciesz się swoim nowym jednośladem! Pamiętaj też, że warto przed kupieniem roweru „przymierzyć” go, wsiadając na wybrany rower i robiąc małą przejażdżkę (z tego też względu lepiej decydować się na zakupy w sklepach stacjonarnych).
Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>