Bicycle Film Festival: rowerowe oskary?!

10_bffDwudziesty pierwszy wiek zadziwia na każdym kroku i Bicycle Film Festival, czyli największy i najpopularniejszy festiwal filmów rowerowych na świecie stanowi tego doskonałe potwierdzenie. Skąd jednak takowa inicjatywa, która to zresztą zapoczątkowała cykl innych, bardziej regionalnych, takich jak nasz rodzimy Festiwal Filmów Rowerowych?

Historia BFF

Początki BFF były dość niespodziewane, ponieważ wiązały się z potrąceniem niejakiego Brendta Barbura przez autobus, gdy ten podróżował sobie rowerem po ulicach Nowego Jorku. Ów pan bowiem- będący obecnie dyrektorem BFF- stwierdził, iż wydarzenie to było dlań okazją do spojrzenia na nowo na swą rowerową pasję i efekt tegoż spojrzenia znamy, bo jest nim to niezwykłe wydarzenie, stanowiące zresztą jeden z najciekawszych eventów kulturowych w Ameryce oraz poza jej granicami.

 

O co tu jednak chodzi?

A no o to, by propagować kolarstwo jako doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu przy użyciu szeroko rozumianych dzieł filmowych, bez względu na to, czy posiadamy rowery holenderskie warszawa i jeździmy turystycznie, rowery używane, które chcemy odświeżyć, czy szosowe rowery damskie, na których chcemy pobijać rekordy prędkości. Bicycle Film Festival nie ma bowiem żadnych ograniczeń tematycznych, a jego target stanowi cała kultura rowerowa i wszyscy ci, dla których sport ten jest nieodłącznym elementem życia. Swoją drogą, BFF ma realny wpływ na sferę muzyki treningowej, mody rowerowej, designu wyposażenia rowerowego i wielu innych, więc oddźwięk jest wprost ogromny, tym bardziej przy zestawieniu go z miastami, w których się od odbywa, a do których należy Nowy Jork, Tokio, San Francisco, Londyn czy Barcelona.
Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>