5 ekstremalnych przygód, które musisz zaliczyć!

10_ekstremalne_przygodyDwudziesty pierwszy wiek to synonim stagnacji społeczeństwa w kwestii dbałości o wysokość poziomu jego adrenaliny, więc nie dołączajmy doń i szukajmy dla siebie propozycji, które uatrakcyjnią nasze życie. Oto pięć pomysłów, które nam w tym pomogą:

 

1) Lot balonem

Trudno przecenić wrażenia, jakie przyświecają osobie spoglądającej w dół z małego kosza pasażerskiego, wzbitego na setki metrów ponad ziemię, dlatego właśnie od tego warto zacząć swą podróż przez ekstremę. Tereny, które do tego się świetnie sprawdzą, to natomiast przykładowa Turcja, Meksyk czy Kolorado, ale i wiele innych, zarówno w Europie, jak i poza jej granicami.

 

2) Chodzenie po linie

Gdy wejdziemy na linę rozwieszoną pomiędzy drzewami nad hawajskim wulkanem Haleakala, będzie naprawdę ciężko utrzymać swe nerwy na wodzy, ale przecież o to właśnie chodzi, dlatego propozycja ta jest drugą na naszej liście. Co też ciekawe, wprawieni koneserzy już nie tylko na liny wchodzą, ale także wsiadają na rowery i poń przejeżdżają.

 

3) Wycieczki rowerowe po kanionach

Skoro już przywołaliśmy rower, warto napisać również o uprawianiu turystyki rowerowej w kanionach, takich jak na przykład Colca, który jest jednym z najgłębszych tego typu w skali całego świata. Jasne, na pierwszy rzut oka propozycja ta wydaje się nie tylko niemożliwa do wykonania, ale wprost abstrakcyjna, aczkolwiek ilość jej zwolenników pokazuje jasno- jest to nie tylko realne, ale i bardzo fascynujące.

 

4) Wspinaczka na najwyższe szczyty świata

Niewielu znajduje w sobie tyle odwagi, aby zdobyć najwyższe szczyty świata i nic w tym dziwnego, ponieważ dla tych, którzy się na to zdecydowali, była to jedna z największych, jak nie największa przygoda w życiu. Jeżeli więc czujemy w sobie pokłady niespożytego męstwa, obierzmy za cel przykładową górę Sir Sandford i do dzieła!

 

5) Nurkowanie w oceanach

Chociaż nurkowanie kojarzy się przede wszystkim z pięknymi widokami, jest to również ekstremalna przygoda, na którą niewielu się decyduje. Dlaczego? A no chociażby z powodu zagrożeń w związku z obcowaniem z tamtejszymi zwierzętami, które niejednego śmiałka pogrzebały na dnie.

Kolejne propozycje to zaś wakacje w Wietnamie, wycieczka do Yellowstone, obcowanie z niedźwiedziami na wyspie Vancouver, uczestnictwo w psich zaprzęgach oraz wyjazd na wolontariat, tak więc- jak wszyscy widzimy- warto z tych propozycji skorzystać i przestać dosiadać w kółko rowery damskie, nudno podróżując nań przez rejony, które znamy.
Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>