Rower wodny alternatywą dla zwykłego roweru?

rower_wodnyKtóż z nas nie zna rowerków wodnych? Ciężko taką osobę wskazać, ponieważ urządzenia te spisują się świetnie w trakcie wszelkiego rodzaju wczasów, urlopów czy innych spędów nad jeziorami, rzekami lub morzem, jednak warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej, tym bardziej że z roku na rok takowych przybywa, a samo ich eksploatowanie to czysta, niczym nieskażona przyjemność. (więcej…)

Wymiary rowerów – jaki wymiar dla mnie?

wymiary rower2Jeśli wymiary roweru nie zostaną dopasowane do rozmiaru rowerzysty, nie ma mowy o wygodzie jego prowadzenia i to niezależnie od tego, czy chodzi tu o ostre koło, zwykłego górala czy szosówkę. Zanim więc dokonamy jakiegokolwiek zakupu, rozpatrzmy i ten parametr, tym bardziej że w dobie sprzedaży internetowej amatorzy nieraz go zaniedbują, narzekając jednocześnie na późniejszy brak wspomnianej wygody. (więcej…)

Z laptopem na rowerze

torba na laptopJest wiele sytuacji, w których na nasz rower musimy zabierać również i laptopa. Coraz częściej przecież jeździmy rowerami do pracy i jeśli jest tam potrzebny nasz laptop to musimy jakoś bezpiecznie go transportować. Także na długie wycieczki rowerowe laptop się nam przydaje na przykład do wyszukiwania ciekawych atrakcji w miejscach, w których aktualnie się znajdujemy. (więcej…)